نماینده مردم قم در مجلس گفت: مجلس تا زمانی که ببیند دولت به دنبال رفع مشکلات است از او حمایت می‌کند ولی وزیری که به دنبال حاشیه‌سازی باشد و افرادی را بدیهیات دین را قبول ندارند منصوب کند، ایستادگی خواهند کرد.

 احمد امیرآبادی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته قم که در حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد، اظهار کرد: در پشت پرده توطئه داعش، آمریکا قرار دارد که به اسلام و مسلمانان ضربه بزند؛ افرادی وحشی و خونخوار، اما در ظاهر مسلمان انتخاب و پس از آموزش‌های لازم به جان دیگران انداخته شده‌اند.

وی، داعش را دست‌پرورده سازمان‌های جاسوسی آمریکا و رژیم صهیونیستی و نیز کشورهای مرتجع عربی دانست و افزود: زخمی‌های داعش در بیمارستان‌های رژیم صهیونیستی درمان می‌شوند و جالب اینکه یک سرباز آمریکایی هم در عراق به دست داعش کشته نشده است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر حفظ هوشیاری ملت ایران در این شرایط، خاطرنشان کرد: استکبار جهانی از محور مقاومت سیلی سختی خورده و به همین دلیل چنین جریانی را به وجود آورده است.

وی به انتخابات باشکوه در کشور سوریه اشاره کرد و گفت: امروز انقلاب اسلامی با وجود همه دشمنی‌ها، راه خود را تداوم بخشیده و پیام انقلاب ملت ایران به همه کشورها منتقل شده است؛ آنچه امروز در عراق و سوریه مشاهده می‌کنیم برای ضربه به انقلاب صورت می‌گیرد ولی دشمنان باید بدانند که محور مقاومت زنده است و در مقابله با مستکبران همچنان به مبارزه می‌پردازد.

امیرآبادی به تحریم‌ها و فشار اقتصادی اشاره کرد و افزود: برخی مشکلات مدیریتی در پایان دولت دهم و اوایل دولت یازدهم سبب بروز مشکلاتی شد وگرنه تحریم‌ها تا این حد فشار نمی‌آوردند؛ از جمله این موارد می‌توان به محاسبه قیمت خرید گندم زیر قیمت تمام شده اشاره کرد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در سال‌های 90 و 91 برخی افزودنی‌های خوراک دام و طیور توسط یک نفر وارد می‌شد گفت: این امر موجب افزایش شش برابری قیمت شد ضمن اینکه توزیع سبد کالا هم در دولت یازدهم می‌توانست به شیوه بهتری صورت بگیرد.

وی تصریح کرد: مجلس تا زمانی که ببیند دولت به دنبال رفع مشکلات است از او حمایت می‌کند ولی وزیری که به دنبال حاشیه‌سازی باشد و افرادی را بدیهیات دین را قبول ندارند منصوب کند، ایستادگی خواهند کرد، چراکه نمایندگان موظف هستند بر عملکرد دولت نظارت کنند.

امیرآبادی در بخش دیگری از سخنان خود به شرایط قم اشاره و عنوان کرد: باید طرح‌های نیمه‌تمام را تکمیل کنیم؛ یکی از مهم‌ترین مشکلات قم تامین آب بود که اجرای این پروژه را مدیون رهبری هستیم.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: آخرین مرحله از این پروژه یعنی سد کوچری در سال آینده به اتمام خواهد رسید.

وی با بیان اینکه هزینه برق قم در چهار ماه گرم سال با قیمت مناطق گرمسیری محاسبه می‌شود گفت: با این حال مردم باید در مصرف انرژی برق صرفه‌جویی کنند.

امیرآبادی با اشاره به مشکل گرد و غبار در شهر قم خاطرنشان کرد: افزایش فضای سبز و پوشش گیاهی پیرامون قم می‌تواند به حل این مشکل کمک کند؛ مسولان در حال تهیه زمین برای افزایش پوشش گیاهی در قم هستند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی به تلاش برای حل مشکل کم آبی در روستاهای قم با هماهنگی وزارت نیرو اشاره کرد و افزود: به دنبال راه‌اندازی ایستگاهی ترکیبی در انتهای رودخانه به منظور رفع مشکل وجود خطوط آهن در داخل شهر قم هستیم.

وی، پروژه‌های مترو و مونوریل را مورد توجه قرار داد و گفت: این طرح‌ها نیازمند تزریق اعتبارات هستند و برای این منظور در تلاش هستیم ضمن اینکه نیازمند حل مشکلات بهداشت و درمان قم هم هستیم زیرا شاخصه‌های بهداشتی و درمانی قم باید متناسب با تعداد زائران در طول سال در نظر گرفته شوند.