آیت‌الله حسن ممدوحی پیش از ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته قم با بیان اینکه انتظار رسیدن کمک و یاری الهی، امید را به ملت باز می‌گرداند، اظهار داشت: ملتی که انتظار موعود را می‌کشد از نظر سیاسی زنده است.

وی افزود: شارع مقدس به وسیله انتظار، روح سیاسی را به شیعیان منتقل کرده و همین امر سبب تسلیم‌ناپذیری و رشد همیشگی شیعیان در طول تاریخ شده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به فرازهای مختلف دعای ندبه، عنوان داشت: در این دعا خطاب به امام عصر(عج) می‌گوییم آیا می‌شود که روزی بیاید تا روزگار ما با روزگار تو همسان شود و در کنارت باشیم؟

وی ادامه داد: انتظار موعود طراحی الهی برای مقابله با نقشه شوم نامردمان روزگار است که همواره سعی در گسترش سیطره خود دارند؛ ظهور امام عصر(عج) انقطاع در نظام کنونی جهانی است زیرا در نهایت نظام الهی است که گسترش خواهد یافت و زمین را پر از عدل و داد خواهد کرد.

ممدوحی با بیان اینکه حکومت عدل الهی در آینده زمین قرار داده شده است گفت: سیاست‌های روز دنیا امروز از فرازهای دعای ندبه آگاهی ندارند و نمی‌دانند که شیعیان با قرائت این دعای نورانی، زیربنای فاسد حکومت ستمگران را نابود می‌کنند و در فکر ساختن حکومت قسط جهانی هستند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پایان بیان خاطرنشان کرد: امیدواریم خداوند تا روز قیامت، نظام الهی جمهوری اسلامی را در پناه خود نگاه دارد تا سرانجام به آن حکومت مهدوی برسیم.

بعد از سخنرانی وی توسط گروه سرود شعری به صورت همخوانی اجرا شد .

نمازجمعه قم