امام جمعه قم گفت: مردم ما هوشمند هستند و هرگونه حاشیه‌سازی را در این نظام نمی‌پسندند؛ حاشیه‌سازی موجب می‌شود نگاه مردم از مسائل اصلی به مسائل فرعی و غیرضروری کشیده شود.

آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم که در حرم مطهر حضرت معصومه برگزار شد در سخنانی اظهار کرند: امید در انسان منشا حرکت است و انسان نمی‌تواند بدون آرزو زندگی کند.

وی با اشاره به اینکه اگر آرزو و امید از زندگی انسان نقش بر بندد انسان نمی‌تواند به زندگی ادامه دهد گفت: اگر این آرزو به توهم و مسائل دست نیافتنی تبدیل شد انسان از مسیر منحرف می‌شود.

آیت‌الله حسینی بوشهری با اشاره به اینکه پیروی از هوای نفس انسان‌ها را از حق دور می‌کند گفت: آرزوهای بلند در زندگی موجب می‌شود که انسان از آخرت دور شود.

وی با اشاره به اینکه انسان اگر در فضای روشن دین حرکت کند دچار این مشکلات نمی‌شود بیان کرد: کسانی که گناه را کوچک می‌شمارند از مرزهای تعیین شده از سوی خداوند عبور کرده و در مسیر سقوط حرکت می‌کنند.

مدیر حوزه‌های علمیه با تاکید بر اینکه نباید در جامعه اسلامی ارتکاب به گناه عادی شود بیان کرد: باید مسئولان و متولیان فرهنگی کشور تلاش کنند تا گناه در جامعه اسلامی شیوع پیدا نکند و کسی به خود اجازه ندهد که انجام گناه را کم اهمیت جلوه دهد.

آیت‌الله حسینی بوشهری در خطبه‌های دوم نماز جمعه با اشاره به اینکه 16 خرداد سالروز زندانی شدن امام خمینی (ره) به دستور شاه است اظهار کرد: امام بعد از 15 خرداد به جرم حق‌گویی و اعلام مظلومیت اسلام و پیامبر اکرم(ص) زندانی و از آنجا تبعید شد و پس از 14 سال پیروزمندانه با آن استقبال بی‌نظیر وارد ایران شد و در 16 خرداد دیگری بر روی دستان جمعیت بی‌شمار تشییع شد.

وی ادامه داد: 17 خرداد شهر قم شاهد واقعه جانسوز دیگری است؛ دژخیمان رژیم شاهنشاهی در این روز برای سومین بار به مدرسه فیضیه حمله کرده و بسیاری از جوانان طلبه را مورد ضرب و شتم قرار داده و زندانی کردند که تا روز‌های آخر پیروزی انقلاب نیز در زندان به سر می‌بردند. گویا رژیم تمام کینه و نفرت خود از قیام مردم را بر سر طلاب خالی می‌کرد.

امام جمعه قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سالروز ولادت حضرت علی‌اکبر (ع) ابراز کرد: جوانان ما باید از این الگوی موفق الگو بگیرند. نسل جوان ما باید نسبت به آینده کشور حساس بوده و نسبت به آن احساس مسئولیت کرده و در دفاع از حریم دین و کیان نظام اسلامی با تمام وجود ایستادگی کند. آینده کشور نیاز به جوانان مؤمن، متعهد و تحصیل کرده دارد.

حسینی بوشهری همچنین به سالروز شهادت آیت‌الله سعیدی در 20 خرداد اشاره کرد و گفت: این عالم بزرگ و کم‌نظیر با تمام وجود فدایی امام بود و امام نیز نسبت به ایشان لطف خاص و ویژه‌ای داشتند. این انسان فداکار سرانجام در روز 20 خرداد سال 49 در زندان‌ به شهادت رسید.

وی در ادامه با اشاره به سخنان رهبر انقلاب اسلامی در مراسم گرامیداشت رحلت امام خمینی (ره) تاکید کرد: معظم له در این مراسم فرمودند که امروز نام، مکتب و جهت گیری امام در سطح دنیا زنده است و این نشان از عمق تأثیرگذاری حرکت امام راحل دارد.

عضو خبرگان رهبری با اشاره به پیروزی بشار اسد در انتخابات ریاست جمهوری سوریه خاطرنشان کرد: سه سال تمام تروریست‌ها با تمام امکانات و تسلیحات مدرنی که آمریکا و متحدانش در منطقه به آنان دادند در این کشور دست به جنایات زدند تا بشار اسد را سرنگون کنند اما پس از اینکه ایستادگی مردم و دولت سوریه را دیدند به حرف جمهوری اسلامی ایران رسیدند که مشکل سوریه را باید مردم آن کشور حل کنند.

حسینی بوشهری در پایان با اشاره به اینکه مشکلات امروز کشور گرانی، تورم و بیکاری است و رهبری نیز در شعار امسال بر رفع آن تاکید کرده‌اند خاطرنشان کرد: مردم ما هوشمند هستند و هرگونه حاشیه‌سازی را در این نظام نمی‌پسندند؛ حاشیه‌سازی موجب می‌شود نگاه مردم از مسائل اصلی به مسائل فرعی و غیرضروری کشیده شود. باید ریشه مشکلات مهم جامعه را پیدا کرد و به دور از حاشیه‌سازی به دنبال رفع آن و خدمت به ملت ایران که وفادارترین ملت در طول تاریخ هستند پرداخت.