رئیس بنیاد تاریخ پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی گفت: امام(ره) انسانی معتدل بودند و اعتدال را در تمام شئون زندگی جاری می‌کردند.

حجت‌الاسلام سید حمید روحانی در سخنرانی پیش از خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم که در حرم حضرت معصومه (س) برگزار شد به ایام 14 و 15 خرداد اشاره کرد و اظهار کرد: مردم در روز 15 خرداد در مسیر دفاع از انقلاب جانفشانی کردند و باید اهمیت این قیام برای مردم تبیین شود.

وی با اشاره به اینکه پس از انتشار خبر بازداشت امام خمینی(ره) تظاهرات بسیار گسترده‌ای شکل گرفت و بیش از 40 هزار نفر در این مراسم شرکت کردند افزود: در این راهپیمایی و قیام مهم و سرنوشت‌ساز در تاریخ انقلاب خون‌های بسیاری نهال انقلاب را آبیاری کرد.

رئیس بنیاد تاریخ پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه امام راحل با نهضت خود مسیر تاریخ را تغییر دادند گفت: ملت ایران همواره از آرمان‌های انقلاب اسلامی دفاع کرده و رنگ‌ها هیچگاه نمی‌تواند آنها را فریب دهد.

وی با اشاره به اینکه قیام 15 خرداد دارای پیام‌های بسیاری است تاکید کرد: مهم‌ترین پیام این قیام این است که ملت ایران تا پای جان از استقلال خود دفاع کرده و این روحیه همچنان پا برجا است.

وی ادامه داد: امام(ره) انسانی معتدل بودند و اعتدال را در تمام شئون زندگی جاری می‌کردند.

رئیس بنیاد تاریخ پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی تصریح کرد: کسانی که خودشان را گم کرده‌اند امروز دلباخته لبخند غرب و آمریکا شده‌اند؛ آنهایی که به غرب و اجانب رو دارند و آن را قبله خود قرار داده‌اند در خاموشی فرو رفته و اولیا ایشان طاغوت است.