امام جمعه قم دلیل دشمنی دیرینه آمریکایی‌ها با ملت ایران را شکست‌های متعدد از نظام اسلامی عنوان کرد و گفت: اگر ملت بصیرت و استقامت لازم را داشته باشد هیچ‌گاه شکست نمی‌خورد و مسئولان نظام نیز باید به این مسئله توجه لازم را داشته باشند.

آیت‌الله سید هاشم حسینی‌بوشهری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم که در حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با بانوان اظهار کرد: رهبری در این دیدار منویات بسیار مهمی را تبیین کردند و فرمودند که کنوانسیون‌های غربی مربوط به بانوان مسلمان نبوده و باید بانوی مسلمان به مبانی ناب دینی تکیه کند.

وی با اشاره به اینکه از دامن زن، مرد به معراج می‌رود، افزود: باید به زنان الگوهای صحیح را معرفی کرد تا زن در جامعه به جایگاه واقعی خود دست یابد.

امام جمعه قم در ادامه در خصوص مداحان و مطالبی که مطرح می‌کنند، تاکید کرد: جامعه مداحان باید در مسیر وحدت حرکت کرده و نگذارند در جامعه اسلامی تفرقه ایجاد شود.

وی در ادامه با اشاره به اوضاع کشور بحرین بیان کرد: دولت این کشور تصمیم گرفت که مبارزین را به بیروت تبعید کند؛ توصیه ما به دولت بحرین این است که چنین تبعیدهایی اثری نداشته و باید وزارت خارجه کشور ما نیز انتقاد خود را از این اقدام ابراز کند.

حسینی‌بوشهری با اشاره به فرا رسیدن 5 اردیبهشت ماه سالروز شکست آمریکایی‌ها در صحرای طبس خاطر نشان کرد: آنها ابتدا از توطئه محاصره اقتصادی استفاده کرده و سپس می‌خواستند که گروگان‌ها را آزاد کنند ولی با مدد الهی اجازه کمترین خودنمایی به آنها داده نشد و آمریکایی‌ها تاکنون چنین شکستی را تجربه نکرده بودند.

وی دلیل دشمنی دیرینه آمریکایی‌ها با ملت ایران را این شکست‌ها عنوان کرد و ادامه داد: اگر ملت بصیرت و استقامت لازم را داشته باشد هیچ ‌اه شکست نمی‌خورد و مسئولان نظام نیز باید به این مسئله توجه لازم را داشته باشند.

امام جمعه قم درگذشت آیت‌الله ملکوتی را تسلیت گفت و افزود: آیت‌الله ملکوتی از مجاهدان انقلاب اسلامی بود و یاد و نام ایشان و دیگر علمای شیعه از جمله آیت‌الله گلپایگانی و آیت‌الله اراکی را گرامی می‌داریم.

وی با اشاره به فرا رسیدن ماه رجب، این ماه را سرشار از خیر و برکت دانست و تاکید کرد: امیدواریم که بتوانیم خیرات و برکات این ماه را درک کنیم و خود را برای حضور در ماه میهمانی خدا آماده کنیم.

مدیر حوزه‌های علمیه با اشاره به اینکه لیلة الرغایب دارای اعمالی نیکوست، اشاره کرد: باید از فرصت ماه رجب برای آمرزش گناهان بهره ببریم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود مردم را به رعایت تقوای الهی دعوت کرد و اظهار داشت: باید با عمل کردن به احکام الهی در مسیر قرب الی الله حرکت کرده تا بهشت برین نصیب ما شود.

امام جمعه قم خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی مرز بین انجام اعمال اخلاقی و غیراخلاقی بسیار باریک بوده و باید درک درستی از مفاهیم اخلاقی داشته باشیم و از افراط و تفریط در امور پرهیز کنیم.

حسینی‌بوشهری به حدیثی از نبی مکرم اسلام اشاره و مطرح کرد: در دین مبین اسلام شهادت دارای جایگاه بسیار والایی است ولی اگر با مضامین نادرست همراه شود ممکن است که جایگاه خود را از دست بدهد.

وی گفت: باید در همه امور به خداوند توکل کرده و با توکل به خداوند می‌توان کارهای بزرگ را به سرانجام رساند و بر مشکلات فائق شد.