رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم: باید خودمراقبتی از سوی آحاد جامعه مورد توجه قرار گرفته و عملی شدن آن از سوی افراد مورد توجه قرار گیرد.

ابوالفضل ایرانی‌خواه پیش از ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه قم که در حرم مطهر حضرت معصومه (س) برگزار شد به برگزاری هفته سلامت اشاره کرد و اظهار داشت: به مناسبت فرا رسیدن هفته سلامت برنامه‌های مختلف با هدف ارتقا سلامت در جامعه به اجرا درآمده است.

وی با اشاره به اینکه در مبانی دینی نسبت به مسئله سلامت تاکید زیادی شده است، افزود: در قرآن کریم مسئله سلامتی مورد توجه قرار گرفته است و باید قدر این نعمت ارزشمند را بدانیم و در راه حفظ آن بکوشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به شعار سازمان بهداشت جهانی در خصوص بیماری‌های واگیردار تصریح کرد: در کشور ما از نظر بیماری‌های واگیر مشکلات حادی وجود ندارد و به همین دلیل مسئولان شعار یک عمر سلامتی را مطرح کردند.

وی با اشاره به اینکه بخشی از جامعه با مشکلاتی از جمله دیابت و چاقی روبه رو هستند، بیان کرد: باید خودمراقبتی از سوی آحاد جامعه مورد توجه قرار گرفته و عملی شدن آن از سوی افراد مورد توجه قرار گیرد.

ایرانی‌خواه ارائه آموزش‌های بهداشتی در خانواده‌ها را از جمله راه‌های تضمین سلامتی کشور عنوان کرد و گفت: متاسفانه در کشور تلفات و مرگ و میر ناشی از تصادفات زیاد است و باید در خصوص ارتقا فرهنگ رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی اقدامات لازم انجام شود.

وی اعتیاد و طلاق را از دیگر مشکلاتی دانست که جامعه را تهدید می‌کند و یادآور شد: از سوی مقام معظم رهبری سیاست‌های کلی سلامت توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شده و این سیاست‌ها بسیار راهگشا است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم به اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها اشاره و مطرح کرد: بسیاری از درآمد ناشی از هدفمندی یارانه‌ها به بخش سلامت اختصاص داده شده است و دولت نگاه ویژه‌ای به حوزه سلامت دارد و امیدواریم که در بخش تقویت امکانات دولتی، شاهد مشارکت خیرین برای تقویت زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی قم باشیم.

وی با اشاره به سیاست‌های افزایش جمعیت در کشور تاکید کرد: اجرای این سیاست‌ها با جدیت پیگیری شده و از اولویت‌های نظام به شمار می‌رود.