مدیرکل آموزش و پورش قم گفت: دانش آموزان باید نسبت به احترام به پدر و مادر خود توجه لازم را داشته باشند و این مقوله در مدارس در اولویت‌ قرار دارد 

 حمیدرضا شیخ الاسلام ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه قم که در حضرت معصومه(س) برگزار شد ضرورت توجه خانواده‌ها به مقوله آموزش را مورد توجه قرار داد و تاکید کرد: باید خانواده‌ها نگاه جدیدی به مقوله آموزش نوجوانان داشته باشند.

وی ضرورت تخصیص بودجه در آموزش و پرورش را مورد تاکید قرار داد و گفت: مدرسه محوری به این معنا است که ما امکانات و نیازهای حوزه آموزش را برطرف کنیم ولی این نگاه صرف کافی نیست.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم با اشاره به دیدارهای خود با علما و مراجع تقلید تصریح کرد: حرکت مسیر آموزش به سمت معرفت شناسی از نکات مورد تاکید مراجع تقلید بود و ما نیز در آموزش و پرورش این تاکیدات را عملی خواهیم کرد.

وی ضرورت تقویت ارتباط پدر و مادر با دانش آموزان را مورد توجه قرار داد و گفت: تقویت رویکرد تربیتی در مدارس از نکات مورد تاکید است و دانش آموزان باید نسبت به احترام به پدر و مادر خود توجه لازم را داشته باشند و این مقوله در مدارس در اولویت‌ها قرار دارد.

شیخ الاسلام با اشاره به اینکه دانش آموزان باید بدانند که اولویت حفظ احترام والدین است تاکید کرد: با تقویت بنیه معنوی دیگر شاهد نخواهیم بود که کج روی‌های اخلاقی در بین دانش آموزان افزایش می‌یابد.

وی توجه به نقش مساجد در تربیت نسل جوان و نوجوان را مورد تاکید قرار داد و یادآور شد: باید نقش مساجد در جامعه اسلامی و مدارس مشخص شده و به جایگاه اصلی خود بازگردد.