مام جمعه قم گفت: با حضور گسترده و میلیونی عاشقان خاندان عصمت و طهارت، اربعین حسینی به همایش بزرگ ضد جریان تفکیر مبدل خواهد شد.

خبرگزاری فارس: اربعین حسینی به همایش بزرگ ضد تکفیر تبدیل خواهد شد

آیت‌الله سید‌محمد سعیدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر قم در سخنانی با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی راهبردی بود که از سوی رهبر معظم انقلاب برای برون رفت از مشکلات ارائه شد تصریح کرد: باید در امور کشور به اقتصاد مقاومتی توجه کرده و به سمت اقتصادی پیش برویم که به نفت وابسته نباشد.

وی با اشاره به اینکه ارزان شدن نفت توطئه‌ای از سوی کشورهای استکباری برای ضربه زدن به ایران اسلامی است تصریح کرد: دولت و ملت باید با حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی این توطئه را خنثی کنند.

امام جمعه قم خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم در عرصه اقتصاد مقاومتی اقدامی قابل توجه انجام دهیم به دنیای استکبار پاسخ قاطعی داده‌ایم.

وی با انتقاد از اینکه حرکت به سمت اقتصاد مقاومتی و عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری آن‌گونه که باید و شاید صورت نگرفته است، به توطئه جدید صورت گرفته از سوی عربستان سعودی مبنی بر کاهش قیمت نفت اشاره کرد و یادآور شد: دولت سعودی با این اقدام به فکر خوش‌خدمتی به آمریکا و رژیم صیهونیستی بوده است.

آیت الله‌سعیدی در ادامه خطاب به حکام سعودی گفت: آنها باید به یاد بیاورند که آمریکایی‌ها چگونه پس از اینکه از صدام سوء استفاده‌های بسیاری کردند وقتی به یک مهره سوخته تبدیل شد او را سرنگون کرده و کمترین حمایتی نداشتند.

وی با اشاره به اینکه این‌گونه خوش‌خدمتی‌ها با هدف جلوگیری از رشد اسلام ناب محمدی و تلاش برای ترویج اسلام آمریکایی صورت می‌گیرد خاطرنشان کرد: آنها در حالی تصور می‌کنند که با تکیه به آمریکا می‌توانند در دنیا به عزت دست یابند که امروز ایران اسلامی با توکل به خدا و اهل بیت (ع) از مشکلات عبور کرده و با عزت در مسیر پیشرفت و سربلندی حرکت می‌کند.

امام جمعه قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرا رسیدن ایام اربعین سرور و سالار شهیدان تصریح کرد: با حضور گسترده و میلیونی عاشقان خاندان عصمت و طهارت اربعین حسینی به همایش بزرگ ضد جریان تکفیر مبدل خواهد شد.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) به روز دانشجو اشاره کرد و گفت: آینده کشور به دانشجویان و دانشگاه‌ها وابسته است و امروز این توقع است که دانشگاه‌ها به باشگاه جناح‌های سیاسی تبدیل نشوند.

وی یادآور شد: انتظار این است که دانشجویان و دانشگاه‌ها همراه با اصول اسلام و انقلاب، در مسیر پیشرفت کشور حرکت کنند و به وظیفه‌ای که بر دوش دارند جامه عمل بپوشانند.