امام جمعه قم با استقبال از برگزاری جلسات مشترک هیئت دولت و مجلس، گفت: دولت باید از ورود کالاهای لوکس به کشور جلوگیری کند.

آیت‌الله سید محمد سعیدیدر خطبه‌های نماز جمعه این هفته قم در حرم حضرت معصومه(س) عید سعید غدیر خم را مورد توجه قرار داد و اظهار کرد: با وجود اینکه بر اساس پیام الهی، دین اسلام در روز غدیر خم تکمیل شد و پیامبر(ص) فرمودند چنانچه پیرو ولایت باشید منحرف نمی‌شوید، اما گروهی همچنان نمی‌خواهند حقیقت را بپذیرند.

وی در خطبه دوم به میلاد امام هادی(ع) اشاره کرد و افزود: ایشان در مسیر مبارزه با اسلام انحرافی که خط آن از زمان رحلت پیامبر اکرم(ص) شروع ‌کرده‌ بود به شهادت رسید، همین اسلام انحرافی است که امروز در چهره اسلام آمریکایی جلوه‌گر شده و امام راحل آن را افشا کرد.

انقلاب، اسلام ناب را جایگزین اسلام آمریکایی کرد

امام جمعه قم با بیان اینکه انقلاب اسلامی توانست اسلام ناب را جایگزین اسلام آمریکایی کند گفت: در حقیقت با وقوع انقلاب، اسلام نجات‌بخش محرومیت، جایگزین اسلام طرفدار قدرت‌ها، اسلام کتاب و سنت جایگزین اسلام خرافه، اسلام جهاد و شهادت جایگزین اسلام جهالت و سازش و اسلام علم و معرفت، جایگزین اسلام تحجر و غفلت شد.

وی افزود: اسلام ناب بود که پس از رحلت پیامبر(ص) موجب خشم ظالمان شد و آنها به همین دلیل اسلام انحرافی که فراموش‌کننده غدیر بود را به وجود آوردند؛ اسلام انحرافی بود که عاشورا را رقم زد و بدن امام مجتبی(ع) را تیرباران کرد.

سعیدی سوزاندن قرآن کریم و رسم کاریکاتور علیه حضرت محمد(ص) را جلوه‌ای دیگر از اسلام انحرافی دانست و تصریح کرد: به وجود آمدن گروهک‌های تروریستی همچون داعش و سایر تکفیری‌ها هم در راستای اهداف اسلام انحرافی یا همان اسلام آمریکایی بوده است.

آمریکا به بهانه مبارزه با داعش اهداف دیگری را بمباران می‌کند

امام جمعه قم با اشاره به وظیفه پیروان اسلام ناب در این شرایط خاطرنشان ‌کرد: مصمم هستیم با رهبری مدبرانه و حکیمانه حضرت آیت‌الله ‌العظمی خامنه‌ای، اسلام آمریکایی و حکام مرتجع منطقه را به همراه تمام تروریست‌ها، به زباله‌دان تاریخ بیفکنیم.

تولیت آستان مقدس فاطمه معصومه(س) با بیان اینکه ائتلاف علیه داعش به اسم مبارزه با تروریسم، هدف‌های مشکوکی را در سوریه بمباران می‌کنند گفت: همه اینها در راستای مبارزه اسلام انحرافی با اسلام ناب است ولی امیدواریم با نصرت الهی، سرانجام پیروز شویم.

استقبال از برگزاری جلسات مشترک هیئت دولت و مجلس

وی به برگزاری جلسات مشترک هیئت دولت با مجلس در روزهای اخیر اشاره کرد و افزود: از این جلسات استقبال می‌کنیم زیرا برکات زیادی برای تفاهم بیشتر میان دولت و مجلس دارد؛ دولت نباید توصیه‌های رهبری را فراموش کند بلکه باید بستر تحقق آنها را در نشست‌های مشترک با نمایندگان فراهم سازد.

دولت از ورود کالاهای لوکس به کشور جلوگیری کند

سعیدی با تاکید بر جلوگیری از ورود کالاهای لوکس و غیرضروری و نیز تلاش برای افزایش صادرات غیرنفتی بیان کرد: اقتصاد مقاومتی نباید در شعار منحصر شود بلکه باید تولید داخلی را رونق بخشید؛ از تثبیت قیمت ارز استقبال می‌کنیم ولی هنوز مشکلات فراوانی در مورد مسائلی همچون تورم و گرانی داریم که لازم است دولت توجه لازم را به این امور داشته باشد.

امام جمعه قم به مسکن مهر و حمایت این طرح از افراد کم درآمد اشاره کرد و گفت: از دولت می‌خواهیم این طرح را تکمیل و موانع بر سر راه آن را برطرف کند.