امام جمعه قم گفت: رژیم صهیونیستی با وجود حمله به زنان و کودکان و مردم بی‌دفاع نتوانستند کاری از پیش ببرند زیرا وعده‌های الهی صحیح هستند ولی دیرباوران نمی‌توانند آن را درک کنند. 

آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری ظهر امروز در خطبه نخست نماز جمعه این هفته قم در حرم حضرت معصومه(س) با اشاره به پیامدهای منفی گناه در این دنیا اظهار کرد: وارد شدن مصیبت بر انسان در بیشتر مواقع به دلیل گناهان گذشته هستند در حالیکه معمولا آدمی از این امر غافل است.

وی افزود: از دیگر آثار منفی گناه می‌توان به مستجاب نشدن دعاها اشاره کرد ضمن اینکه بر اساس روایات، گناه موجب از دست رفتن بخشی از عقلانیت و خرد آدمی هم می‌شود و به بیانی دیگر شخصی که گناه می‌کند در حقیقت از جنبه‌هایی از عقل و خرد بی‌بهره است.

امام جمعه قم با بیان اینکه فساد قلب از دیگر پیامدهای گناه محسوب می‌شود گفت: از دست رفتن شادمانی در زندگی، حزن و اندوه، سیاه شدن زندگی انسان و بدتر از همه، عدم آمرزش از سوی خداوند در صورت استمرار بر گناه از دیگر پیامدهای منفی به شمار می‌روند.

وی در خطبه دوم به دهه کرامت اشاره و خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی‌های خوبی برای برگزاری جشن‌های این دهه صورت گرفته و امیدواریم در مقابله با هجوم ماهواره‌ای دشمنان، بتوانیم جوانانمان را با استفاده از چنین برنامه‌هایی حفظ کنیم.

آیت‌الله حسینی بوشهری هفته دولت را مورد توجه قرار داد و با اشاره به دیدار هیئت دولت با رهبر معظم انقلاب افزود: دولت‌ جدید خدمات خوبی در مدتی که بر سر کار بوده انجام داده است؛ ایجاد آرامش روحی و روانی در جامعه، تثبیت قیمت ارز، کنترل تورم، استقرار نظام سلامت و ... از جمله ویژگی‌هایی هستند که رهبری به آنها اشاره کردند؛ در قم هم خدمت‌گزاران نظام تلاش‌های قابل تقدیری انجام داده‌اند.

معاون جامعه مدرسین حوزه علمیه قم شهیدان رجایی و باهنر را الگوی تمام دولتمردان دانست و گفت: سادگی، دوری از هوای نفس، مردم‌داری و ولی‌نعمت دانستن ملت از جمله خصوصیات برجسته آنها به شمار می‌رود.

وی به دهم شهریور ماه روز بانکداری اسلامی اشاره و تصریح کرد: بانک‌ها با رسالتی که دارند نباید از بانکداری اسلامی فاصله بگیرند و صرفا یک بنگاه اقتصادی باشند بلکه باید در رونق تولید نقش‌آفرینی کنند ولی مشاهده می‌کنیم در هر دو زمینه یعنی بانکداری اسلامی و نقش در تولید مشکلاتی در مورد بانک‌ها داریم.

آیت‌الله حسینی بوشهری با اشاره به روز مبارزه با استعمار گفت: در این زمینه و در طول تاریخ ایران، افراد زیادی همچون رئیسعلی دلواری اشاره کرد که در خطه جنوب آنچنان با استعمارگران انگلیسی جنگید که آنها مجبور به خروج از ایران شدند.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور در ادامه حج را از ارکان مهم اسلام و عبادتی دارای ابعاد سیاسی و اجتماعی دانست و افزود: پس از انقلاب اسلامی، بعد سیاسی حج مورد توجه قرار گرفته و چهره زائران ایرانی در میان همه حجاج بسیار برجسته است.

وی به حوادث غزه در روزهای اخیر اشاره و خاطرنشان کرد: نتیجه این جنگ، قهرمانی و پیروزی مقاومت بود؛ حملات مکرر هوایی رژیم صهیونیستی علیه زنان و کودکان و مردم بی دفاع نتوانستند کاری از پیش ببرند زیرا وعده‌های الهی صحیح هستند ولی دیرباوران نمی‌توانند آن را درک کنند؛ صهیونیست‌ها به دنبال خلع سلاح مقاومت، متوقف کردن شلیک موشک‌های حماس، شکستن اراده مردم در زمینه مقاومت و افزایش محاصره بودند ولی در نهایت هیچ یک از این اهداف محقق نشد و بندهای آتش‌بس اخیر، به تعبیر صهیونیست‌ها، ننگی برایشان محسوب می‌شود.

آیت‌الله حسینی بوشهری در ادامه با تاکید بر گوش فرا دادن به بیانات رهبری از سوی همه مردم به ویژه دولتمردان گفت: ایشان فرمودند دولت باید روحیه انقلابی را حفظ کرده، سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را پیاده کند و رشد علمی و تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان را جزو برنامه‌های خود قرار دهد؛ در مسائل منطقه‌ای موضعی صریح و قاطع در مقابل آمریکا و مستکبران داشته باشد و آمارهای دقیق به مردم داده شود زیرا مردم به دنبال نتیجه هستند نه آمار، از دولت یک صدا شنیده شود و از جناح‌بندی‌ها پرهیز شود؛ دولت پیمان خود در هنگام رأی اعتماد مجلس به کابینه همواره به یاد بیاورد و به آن عمل کند ضمن اینکه رئیس جمهور هم در مقابل انتقادها پذیرا باشد و البته انتقادها هم باید منصفانه باشند.

خطیب جمعه قم توکل بر خداوند را مهمترین توصیه رهبر معظم انقلاب به دولتمردان دانست و تصریح کرد: ایشان فرمودند موفقیت دولت، موفقیت نظام جمهوری اسلامی خواهد بود.