امام جمعه قم گفت: عده‌ای از افراد اصرار دارند که دیگران را مسخره کرده و با نسبت دادن القاب زشت شخصیت ایشان را نزد سایرین خدشه دار کنند و این کار عین بی‌تقوایی است.


آیت‌الله سید محمد سعیدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم که در حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار شد اظهار کرد: انسان برای اینکه بداند از متقین است باید نسبت به نفس و اعمال خود حفاظت و حسابرسی کند و بررسی کند که روزی خود را از چه راهی به دست آورده است. -


وی با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم گفت: باید تا قبل از اینکه خداوند ما را به محاسبه کند ما خودمان اعمال و رفتارمان را محاسبه کنیم.

امام جمعه قم بیان کرد:‌ خداوند دستور داده که یکدیگر را مورد عیب جویی قرار نداده و از به کار بردن القاب زشت پرهیز کنیم؛ عده‌ای از افراد اصرار دارند که دیگران را مسخره کرده و با نسبت دادن القاب زشت شخصیت ایشان را نزد سایرین خدشه دار کنند.

وی افزود: ممکن است برخی افراد در گذشته کارهای زشتی انجام داده ولی توبه کرده و از کار بد فاصله گرفته‌اند، اگر عده‌ای گذاشته آنان را به رخ ایشان بکشند این کار عین بی‌تقوایی است و اسلام به شدت آن را نهی کرده است.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) در خطبه دوم نماز جمعه امروز با اشاره به روز 17 مرداد روز خبرنگار اظهار کرد: شورای عالی انقلاب فرهنگی روز 17 مرداد که سالروز شهادت شهید صارمی در افغانستان به دست گروه‌های تروریستی بود را روز خبرنگار نامگذاری کرد.

وی ادامه داد: فداکاری، ایمان، صبر و استقامت، و هجرت به سوی خدا و انجام تکلیف برای رضا خدا از لوازم کار خبرنگاران است که باید به وسیله آن به اطلاع رسانی و آگاهی مردم بپردازند.


سعیدی با اشاره به اینکه بر اساس برخی اخبار واقعیت‌های مهم کشف می‌شوند بیان کرد: خبرنگاران باید در تهیه و انتشار اخبار صحیح تلاش کنند.

 وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پیش رو بودن سالگرد پیروزی مقاومت در جنگ 33 روزه در برابر چهارمین ارتش قدرتمند جهان ابراز کرد: امسال هم شاهد هستیم رژیم غاصب صهیونیستی مردم بی دفاع غزه را به خاک و خون کشیده و بیش از یک ماه است که این جنگ نابرابر ادامه داد که طی آن هزاران نفر از مردم غزه به شهادت رسیده و یا مجروح شدند و خانه‌ها و مراکز دولتی زیادی در این منطقه با خاک یکسان شده است. 

امام جمعه قم با تاکید بر اینکه صهیونیست‌ها به دنبال نسل کشی مسلمانان در غزه و از بین بردن فلسطینیان هستند اظهار کرد: با وجود تمام تلاش مستکبران و کشته شدن عده‌ زیادی از مردم این سرزمین باز می‌بینیم روحیه مقاومت در مردم از بین نرفته و این مردم مظلوم همچنان جانانه ایستاده و مقاومت می‌کنند.

سعیدی با تاکید بر اینکه جسارت و گستاخی رژیم صهیونیستی به واسطه تفرقه در جهان اسلام است بیان کرد: در طرف مقابل مستکبران عالم آنچنان با یکدیگر متحد هستند که اگر کسی در دنیا بخواهد درباره هولوکاست صحبت منفی کرده و آن را به چالش بکشد همه علیه آن بسیج می‌شوند و نمی‌گذارند لطمه‌ای به اسرائیل وارد شود. 

وی ادامه داد: کشورهای اسلامی امروز می‌بینند که غزه چگونه مورد حمله وحشیانه و غیر انسانی اسرائیل قرار گرفته است ولی حاضر نیستند به خاطر اسلام، عربیت، مذهب و یا انسانیت علیه اسرائیل حرفی زده و یا اقدامی کنند و این در‌حالی است که آمریکا و متحدان غربی‌اش حامی سر سخت رژیم صهیونیستی هستند.


تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران و مقام معظم رهبری حمایت از فلسطین و مقاومت را افتخار خود می‌داند ابراز کرد: رهبر انقلاب اسلامی تاکید کردند که در این نبرد نابرابر پیروزی با مقاومت است و غزه باید در برابر اسرائیل مسلح شود. این سخن ترس و وحشت را در دل دشمنان انداخته است و انان هر لحظه منتظر آغاز انتفاضه سوم در کرانه باختری و پیوستن آنها به مردم غزه هستند. 

سعیدی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه هیچ انسان عاقلی برای کار خسارت باری که انجام می‌دهد جشن نمی‌گیرد بیان کرد: متاسفانه شاهد هستیم که برخی افراد برای طلاق خود جشن می‌گیرند، طلاق یعنی اظهار ناتوانی در اداره زندگی مشترک، ناتوانی در رسیدن به تفاهم و بی‌پناه شدن زوجین، آیا برای این ناتوانی‌ها باید جشن گرفت؟

 وی خاطرنشان کرد: هیچ زن و مرد عاقلی برای مرگ زندگی خود جشن نمی‌گیرند و جشن طلاق جشنی شیطانی و سوغات غرب است که خانواده‌ها باید نسبت به این مسئله و رواج آن آگاه باشند.