حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه قم و در پایان راهپیمایی باشکوه روز قدس اظهار داشت: روز قدس ابتکار بنیانگذار انقلاب اسلامی است و برای ما به یادگار مانده است.وی گفت: مردم مسلمان پس از یک ماه روزه‌داری و اطاعت از فرمان الهی در روز قدس جلوه دیگری از اطاعت فرمان الهی یعنی برائت از مشرکین را به نمایش می‌گذراند.

معاون اول قوه قضائیه عنوان کرد: برائت از مشرکین جز مبانی انقلاب اسلامی است که ریشه در قرآن کریم دارد.

رئیسی خاطرنشان کرد: در روز قدس همه جهانیان موضع اساسی جمهوری اسلامی یعنی دفاع از مظلوم و مبارزه با استکبار را مشاهده می‌کنند.

وی رژیم صهیونیستی را رژیم کودک‌کش و غاصب توصیف کرد و افزود: تا پیش از انقلاب مبارزه با طاغوت و استکبار جریان داشت، ولی با نوع مبارزه پس از انقلاب تفاوت داشت؛ تا پیش از پیروزی نهضت نگاه فلسطینی‌ها و لبنانی‌ها به قراردادهایی همچون شرم‌الشیخ و کمپ دیوید و سازمان‌های آزادی‌بخش بود؛ ولی امروز ابتکار عمل به دست گروه‌های مبارز و مجاهد افتاده است.

معاون اول قوه قضائیه ادامه داد: پس از پیروزی انقلاب، حجت‌الاسلام سید عباس موسوی روحانی مجاهد لبنانی همراه با جمعی به خدمت امام راحل رسیدند و مقاومت را آموختند و پس از آن هسته حزب‌الله تشکیل شد.

این مسئول اضافه کرد: پس از انقلاب برای نخستین بار خبر عقب‌نشینی رژیم صهیونیستی از جنوب لبنان منتشر شد که تا آن زمان سابقه نداشت؛ نیروهای حزب‌الله با همان شعار، مشی و سیره‌ای که در ایران اسلامی بود با دشمن خود به مبارزه برخاستند.

رئیسی با اشاره به نبرد 33 روزه حزب‌الله با رژیم صهیونیستی و همچنین جنگ‌های 22 و هشت روزه یادآور شد: فلسطینی‌ها آموختند مقاومت و اراده راستین می‌تواند راهگشای ایستادگی در برابر رژیم صهیونیستی باشد و ارتش پوشالی این رژیم غاصب را شکست داد.

معاون اول قوه قضائیه افزود: گروه مسلحی که نیروهای هوایی و دریایی ندارد و نیروی زمینی‌اش هم چندان مجهز نیست توانست در مقابل ارتش به اصطلاح شکست‌ناپذیر رژیم صهیونیستی بایستد و آنها را شکست دهد.

وی با اشاره به شکل‌گیری انتفاضه‌های اول تا سوم خاطرنشان کرد: مجاهدان حزب‌الله و حماس آموختند بدون نگاه به دست سران خودفروخته عرب و تنها با اتکا به خداوند و اعتماد به نفس می‌توان در مقابل رژیم کودک‌کش صهیونیستی مقاومت کرد و این ایستادگی امروز جواب داده است.

رئیسی ادامه داد: پس از 35 سال از پیروزی انقلاب، پیام‌ حمایت ملت ایران و مسلمانان جهان از ملت مظلوم فلسطین آثار و برکات فراوانی برای مجاهدان به ارمغان آورده است.

معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه امروز تمام رژیم صهیونیستی در تیررس مجاهدان غزه قرار دارد خاطرنشان کرد: هیچ نقطه‌ای امروز از خطر موشک‌های رزمندگان فلسطینی در امان نیست.

وی گفت: پس از 18 روز از ستمی که بر غزه می‌گذرد، فعالیت‌های اقتصادی در رژیم صهیونیستی مختل شده و شرکت‌های هواپیمایی برای نخستین بار پروازهای خود را به فرودگاه تل‌آویو کنسل کرده‌اند و تنها چند شرکت آمریکایی به صورت نمادین این کار را انجام می‌دهند و دستگاه اطلاعاتی رژیم صهیونیستی هم با همه ادعاهایش نتوانسته حملات مقاومت را پیش‌بینی و پیشگیری کند.

این مسئول اضافه کرد: سرزمین غزه از همه سو محاصره شده، ولی در این 18 روز ابتکار عمل را در هدف قرار دادن نقاط مختلف رژیم صهیونیستی در دست گرفته و سازمان‌های اطلاعاتی نتوانسته‌اند پیش‌بینی لازم را داشته باشند و توان موشکی مجاهدان غزه باقی است.

معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه گزارشات محرمانه حاکی از آن است که ضربه‌های جدی به ارتش رژیم صهیونیستی وارد شده عنوان کرد: نیمی از ساکنان شهرهای رژیم صهیونیستی در پناهگاه‌ها زندگی می‌کنند و این امر بی‌سابقه است.

وی واشنگتن، قاهره و ریاض را مرکز طراحی ساز و کار آتش‌بس به نفع رژیم صهیونیستی دانست و افزود: به همین دلیل مقاومت همچنان بر ایستادگی و مبارزه با کودک‌کشان رژیم جعلی صهیونیستی تاکید دارد.

رئیسی تصریح کرد: رژیم غاصب صهیونیستی منفورترین حکومت در سراسر جهان است و در تنگنایی عمیق و استراتژیک قرار گرفته و گرنه به راه انداختن حمام خون در غزه معنا نداشت؛ حتی سران برخی کشورهای غربی هم گفته‌اند قرار نبود این تعداد کودک کشته شوند.

معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه دنیای استکبار تنها نقطه مقابل خود را اسلام ناب می‌داند ادامه داد: به همین دلیل مستکبران برای مقابله با این نوع اسلام به ابزارهایی همچون راه‌‌اندازی گروه‌های تروریستی و به جان هم انداختن مسلمانان، وابسته کردن دولت‌های خودفروخته، جنگ رسانه‌ای و تقدس‌شکنی در میان مسلمانان با اهانت به چهره نورانی پیامبر اکرم(ص) متوسل شده است.

وی افزود: نشانه‌هایی وجود دارد مبنی بر اینکه بدون هیچ شکی، داعش گروهی صهیونیستی است؛ فرماندهی داعش در رژیم صهیونیستی آموزش دیده‌اند و تفکر صهیونیستی در شکل‌گیری آنها مشهود است تا امنیت آمریکا و صهیونیست‌ها تامین شده و مبارزه با مقاومت ادامه یابد؛ کدامین مذهب در میان مسلمانان توهین به انبیای الهی و اولیای خدا را جایز ‌می‌داند؟ این امر انگیزه‌ای کاملا صهیونیستی است و اتاق‌های فکر آنها همواره به دنبال جعل تاریخ و دستیابی به اسنادی برای فرهنگ‌سازی خود هستند.

رئیسی با بیان اینکه هیچ مسلمانی با هر مذهبی نمی‌تواند فریاد زدن علیه رژیم صهیونیستی در روز قدس را حرام بداند ولی داعش این کار را انجام می‌دهد اضافه کرد: کودک‌کشی و دیگر کارهای داعشی‌ها از جنس کارهای صهیونیست‌هاست؛ امروز برای جهان اسلام ضرورتی اجتناب‌ناپذیر وجود دارد که حقیقت را دریابد، زیرا جریانی دست‌ساخته انگلیسی‌ها و صهیونیست‌ها به نام داعش به وجود آمده تا مقاومت را هدف قرار دهد.

معاون اول قوه قضائیه خاطرنشان کرد: کار منورالفکرها آن است که به موقع فریاد بزنند و بگویند دست آمریکا و صهیونیست‌ها در جریان داعش دیده می‌شود.

وی با بیان اینکه ملت ایران از هر صدایی که توسط دشمنان تایید می‌شود دوری می‌کنند گفت: آهنگ نه غزه نه لبنان از جنس انقلاب اسلامی نیست؛ امروز دشمن تلاش می‌کند بیداری اسلامی را که منشأ آن انقلاب ملت ایران بوده به انحراف بکشاند تا دیگر کشورها مانند ایران نشوند.

رئیسی با اشاره به دو مکتب انتظار و انظلام و فعالیت این دو در شرایط کنونی عنوان کرد: امروز هالیوود تلاش می‌کند به جوامع بشری القا کند که نمی‌توانند کاری انجام دهند و باید سلطه مستکبران را بپذیرند؛ امروز 4 هزار کانال ماهواره‌ای تلاش می‌کنند فرهنگ یأس، ناامیدی و سلطه‌پذیری را گسترش دهند، ولی در مقابل مکتب انتظار، مکتب توحید است و دلدادگی به خداوند را ترویج می‌کند و اعتقاد به معاد را گسترش می‌دهد و معتقدان به آن به ظهور منجی موعود امید دارند به همین دلیل ایستادگی در راه هدف و دشمن‌ستیزی جزو ویژگی‌های آنهاست.

معاون اول قوه قضائیه با اشاره به اعتقاد بر نابودی رژیم صهیونیستی از سوی امام راحل گفت: امروز هم ملت ایران ساز و کار این نابودی را مشخص می‌کند که همان مراجعه به رأی مردم است؛ حقوق بشر مدعیان دموکراسی گوش فلک را کر کرده ولی باید به این سوال پاسخ دهند که کشتار زنان و کودکان با کدامین اصل از اصول انسانی و حقوق بشری سازگاری دارد و آیا نباید رژیم صهیونیستی به عنوان جنایتکار جنگی معرفی شود؟

این مسئول افزود: خواسته ما این است که رژیم صهیونیستی در دادگاهی عادلانه و به عنوان رژیم کودک‌کش مورد محاکمه قرار گیرد و به عنوان جنایتکار جنگی و علیه انسانیت معرفی شود.

رئیسی با بیان اینکه امروز جریان سازش و سازشکاری با رژیم صهیونیستی بیش از هر زمان دیگری مطرود و محکوم است اضافه کرد: با این حال آمریکا تلاش می‌کند سازشکاران را به عنوان افراد میانه‌رو معرفی کند؛ آیا دو هفته سکوت سازمان ملل و شورای امنیت در مقابل این همه جنایت بهترین دلیل بر ناکارآمدی آنها نیست؟ دبیرکل سازمان ملل در هنگام سخنرانی گویا سخنگوی رژیم صهیونیستی شده؛ برخورد غیرمسئولانه و ناکارآمدی سازمان‌های بین‌المللی نسبت به 18 روز ظلم و ستم علیه مردم مظلوم غزه کاملا مشاهده می‌شود، امروز بیش از هر زمانی مردم فلسطین به نظام سلطه و آمریکایی‌ها بی اعتماد شده‌اند و این حق آنهاست.