مردم شهید پرور و روزه دار شهر مقدس قم پس از برگزاری نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته به مناسبت روز بیست و یکم تیرماه روز عفاف و حجاب با امضاء طوماری حمایت خود را از حجاب و عفاف اعلام کردند.
متن این بیانیه به شرح زیر می باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم

((به طور مسلم حجاب حق خداوند است و پاسداری از سنگر عفاف از احکام حقه ی اسلام و ایفای این حق به دست و زبان حاکمان دینی جامعه اسلامی و صاحبان تریبون، منابر و مساجد است. ایران متمدن، عرف و سنت پوشش زنان و مردانش، نشانگر عمق فرهنگ اصیل اسلام در خانه ها و شهرهایش بوده است، نگذاریم تیرهای سهمگین فرهنگ غرب این اصالت و عرف را از مردم ما بگیرد))

گزیده ای از بیانات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در دیدار با اعضای شورای عالی حوزه.)

حجاب زنان مسئله ایست که در تمام تمدن های اصیل جهانی به عرصهظهور رسیده است. حجاب مهمترین ابزار دشمن برای تهاجم بر تفکرات و عقاید ملت های متمدن و اسلامی است. چرا که بی توجهی به حجاب منشاء بسیاری از مشکلات اخلاقی و اجتماعی می باشد. ما مردم غیور ایران اسلامی از دیرباز پاسدار عفاف بانوان خود بوده و هستیم و همیشه در این صحنه حضور بهم خواهیم رساند.

به حمد خدا پوشش زنان ایران اسلامی به حدی غنی است که بانوان عفیف ما نیازی به مدل های غربی ندارند و وظیفه  ی مسئولین ما این است که به طرح الگوهای ایرانی اسلامی بپردازند.

ما مردم همیشه در صحنه ی قم تصمیم بر اعتراض به ظهور الگوهای نامناسب در شوهای لباس داریم و اجازه نمی دهیم خون شهدای ما پایمال شود و مسلک آنان مورد بی توجهی قرار گیرد. واحد خواهران ستاد نمازجمعه قم از شما مومنان نمازگزار نماز عبادی سیاسی جمعه دعوت به عمل می آوردبه نشانه ی اعترض خود به پای طومارهای تعبیه شده در حرم مطهر بروید و با امضای آن قدم در راه فریضه ی واجب امر به معروف و نهی از منکر بگذارید.

والسلام علیکم

ستادنمازجمعه قم (واحد خواهران)