رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان قم با اشاره به اینکه نماز جمعه متعلق به هیچ طیف و گروه خاصی نیست گفت: تریبون نماز جمعه در واقع تریبون حاکمیت محسوب می‌شود.

حجت‌الاسلام ولدان دوشنبه شب در جلسه ستاد بزرگداشت روز جهانی قدس که به همت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در ساختمان اداری ستاد نماز جمعه قم برگزار شد، اظهار کرد: کارهای ارزشمندی تاکنون انجام شده که از آن جمله می‌توان به تشکیل پایگاه بسیج و نیز طرح "حی ‌علی‌ الصلوة" اشاره کرد.

وی افزود: در طرح "حی علی الصلوة" بیش از 800 نفر از نوجوانان قمی به همراه خانواده‌های خود هر هفته به حرم مطهر حضرت معصومه (س) مشرف می‌شوند.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان قم با بیان اینکه سه گروه برای ستاد نماز جمعه قم و شهرهای استان تدارک دیده شده‌اند، گفت: در مرداد ماه که سالروز اقامه نخستین نماز جمعه به امامت آیت‌الله طالقانی در دوران پس از انقلاب است، پایگاه‌های بسیجی به همین نام در پردیسان و پنج مصلی استان قم افتتاح می‌شوند.

وی ادامه داد: مسئولان، پیشکسوتان در امر نماز جماعت و نماز جمعه و نیز نخبگان و زبدگان از میان قشر جوان سه گروهی هستند که در دستور کار فعالیت‌ها قرار گرفته‌اند؛ این افراد در صفوف نماز جمعه به دور از هرگونه شائبه سیاسی و تنها با تکیه بر خط ولایت حضور می‌یابند.

ولدان با اشاره به اینکه نماز جمعه متعلق به هیچ طیف و گروه خاصی نیست گفت: تریبون نماز جمعه در واقع تریبون حاکمیت محسوب می‌شود و امام جمعه، امام جمع مردم است.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان قم به مصلای قدس در شهر قم اشاره کرد و افزود: انتقال دائمی نماز جمعه از حرم مطهر به مصلی یک مبحث به شمار می‌رود ولی مهم آن است که بتوانیم مصلی قدس را از مهجوریت حاضر خارج کنیم.

وی با بیان اینکه طی سال‌های گذشته زحمات زیادی برای مصلی قدس کشیده شده است گفت: از هیچ کاری که در راستای احیای این مکان می‌توان انجام داد نباید کوتاهی کرد.

ولدان با اشاره به سال فرهنگ و اقتصاد با عزم ملی و مدیریت جهادی که از سوی رهبر معظم انقلاب نامگذاری شده، خاطرنشان کرد: در این بین، فرهنگ نقش مهمتری از اقتصاد دارد و این نامگذاری، زمینه‌ساز احیا و تقویت فعالیت‌های فرهنگی با همکاری ائمه جمعه خواهد بود.